Obrazem

Noc vědců 2014 Noc vědců 2014. Ve dnech 26. a 27.9. se v hotelu Charbulák v Beskydské oblasti tmavé oblohy konala Noc vědců. První den se počasí příliš nevyvedlo, ale veřejnost měla možnost poslechnout přednášky z astronomie a příbuzných oborů. Druhá noc se již vyvedla a bylo možné pozorovat krásy noční oblohy.

 


Výstava Příliš světlá tmaVýstava Příliš světlá tma. O víkendu 16.8. proběhla na Švarné Hance vernisáž výstavy Příliš světlá tma. Výstava se nachází na 5 místech v okolí, tzn. hotely Visaláje, Sulov, Švarná Hanka, Charbulák a altánek u kostela u přehrady v Hamrech. Výstava měří celkem 13 km (resp. 9 když se k altánku sjede autem), navštívit jí můžete do 26.9. kdy se pro změnu koná letošní Noc vědců.

 


Jarní astronomický den 2014Jarní astronomický den 2014. Fotky z proběhlého astronomického dne, který se uskutečnil dne 8. května na Švarné Hance.

 

 

 


Noční nebe nad Beskydskou oblastí tmavé oblohyGalerie nočních snímků z Beskydské oblasti tmavé oblohy. Na fotografiích najdete astronomické jevy  a objekty jako Mléčnou dráhu, zvířetníkové světlo či protisvit, často v kombinaci s krásami místní krajiny či architektury.

 

 


Vyhlášení Beskydské oblasti tmavé oblohy.Galerie z tiskové konference při vyhlášení Beskydské oblasti tmavé oblohy. Fotografie z příprav a průběhu konference, vystoupení hostů, podepisování memoranda, rozhovory s médii.

 

 


Model meteoritu MorávkaModel meteoritu Morávka. Takto jsme stavěli model meteoritu Morávka. Najdete ho na Gruni vedle chodníku pro bosé nohy. Meteorit dopadl nedaleko osady Morávka v květnu 2000.

 

 

 


Galerie snímků nočního nebe nad Lysou horouGalerie snímků nočního nebe nad Lysou horou. K nejnavštěvovanějším vrcholům v Beskydech patří Lysá hora. Ta je zároveň nejvyšší horou Beskyd a jejím vrcholem prochází hranice BOTO. Je zde úžasný výhled na všechny světové strany.

 

 

 


Pozorování pro veřejnost v BOTOPozorování pro veřejnost v BOTO. V Beskydech pořádáme akce pro veřejnost jako například Jarní astronomický den, Noc vědců ale i menší příležitostná pozorování noční oblohy.

 

 


 


Video “Kdyby zhasnul svět”

 


Video “Dny bez nocí”